Pontos idő: 2019. aug. 19. 21:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Speciális játéktér: Sárkány Akadémia [Andrella ébredése]
HozzászólásElküldve: 2019. máj. 14. 15:41 
Fekete sárkány

ET: viewtopic.php?f=252&t=2546
Elindulok szépen végig nézni a házat, elsőre nincs semmi szokatlan, tipikusan rendezett a lakás, azonban ahogy a nappaliban járok elfog valami kényelmetlen érzés és Nero is elkezd nyüszíteni, ránézek és a jobb kezemet a fejére helyezem és elkezdem vakarni a füle tövét, hogy valamennyire megnyugodjon, míg balomat a tőrök közelében nyugtatom, hogyha támadás ér tudjak egyből reagálni.* - Io, ha ez valamilyen tréfa akar lenni akkor ez egy nagyon pocsék tréfa. * jegyzem meg de mivel nem érkezik válasz elkezdem tüzetesebben átvizsgálni a szobát, és végül fel is fedezem az egyetlen nem oda illő dolgot, egy csomag a dohányzóasztalon. Io soha nem hagy ott szinte semmit, szóval már az elején fel kellett volna tűnnie ám valamiért csak most veszem észre. Így leülök a fotelba és a kezembe veszem a csomagot és alaposan megvizsgálom, a címzés egyértelműen Ionak szól, hogy ki a feladója arról ötletem sincs, de egy biztos az ami engem is és Nerot is zavar az ennek köszönhető. Így a csomagot óvatosan felbontom, hogy aztán belenézve, hirtelen meghökkenjek, egy koponya van benne. Hát akárki is küldte elég szarkasztikus gondolatai vannak, ha egy lánynak egy ilyen csomagot küldd, bár lehet ennek köze van ahhoz amit írt az el akart mondani. Mielőtt kivenném a dobozból, a tárgyakat megjegyzem az elhelyezkedésüket, hátha később valami miatt fontos lenne. A koponya a doboz jobb felső sarkában helyezkedett el, a térkép legalul és pár rúna pedig a bal felső sarokban. Elsőre a térképet veszem ki belőle, elnézve sárkányföldet ábrázolja, bár vannak rajta olyan területek amiket nem ismerek fel. Mondjuk nem csoda, annyira sok időt nem töltöttem még itt, hogy tüzetesen ismerjem minden egyes helyét. Utána a rúnákat, legalábbis annak néznek ki, de az írást nem nagyon ismerem fel, talán valami régi sárkánydialektusban lettek felírva r, de ennél többet nem tudok kivenni belőle. Utoljára a koponyát veszem ki. Emberi alakja van, legalábbis olyasmi, de ez nem sokat mondd el arról anno kié vagy mié lehetett. Ez attól még ugyan úgy tartozhat más fajhoz is, bár a csomag többi tartalma miatt, inkább azt mondanám, hogy vagy emberé vagy egy sárkányé aki emberi alakjában halt meg. Jobb ötletem nincs. Miután mindezeket kipakolom az asztalra, újra belenézek a dobozba, de így első ránézésre üresnek tűnik. * - Kell lennie valami levélnek vagy valaminek ami alapján el tudok indulni ezekkel valamerre. * mondom ki hangosan a gondolatomat, majd nekiállok átvizsgálni a dobozt hátha találok valamit, de hiába kapargatom az oldalát az alját, vagy a tetejét semmi. Így a figyelmemet a térkép és a koponya felé fordítom. A koponyát odahelyezem a földre Nero elé. * - Próbálj meg valamilyen szagot fogni rajta hátha találsz valamit. * Adom ki számára a parancsot én pedig mostmár teljes figyelmemet a térkép felé fordítom. *

Profil E-mail küldése  
 Hozzászólás témája: Re: Speciális játéktér: Sárkány Akadémia [Andrella ébredése]
HozzászólásElküldve: 2019. ápr. 26. 23:34 
A sárkányok anyja - 3. dragonföldi őrző

Faj: Sárkány
ET: viewtopic.php?f=252&t=2768
A férfi gyors elhatározásra jut, s ahelyett, hogy az utcán téblábolna és elmélkedne mi történhetett a sárkánylánnyal, inkább otthonába igyekszik válaszokat találni. Az ajtó zárva, de hipp-hopp előkerül a tolvajkulcs, és nekilát elhárítani az előtte álló akadályt. Dolgát nem könnyíti meg a hirtelen jött zivatar. Az esőcseppek hangos koppanással érnek földet, s ha ez nem volna elég, néha-néha olyan hangosan dörren meg az ég, hogy szinte az egész város beleremeg. A szél felerősödik és oly könnyedén csavarja ki gyökerestől az ezeréves fákat, miként egy gyermek szakít magának virágot. Ez még csak a kezdet...
A nehézségek ellenére a sárkányférfi végül bejut a lakásba, ahol rend és tisztaság fogadja. Odabent semmit sem érzékelni a kint dúló égi háborúból, hacsak nem tekint ki az ablakokon....mintha az épületet mágia védené. Mihelyst Atanas átsétál a nappalin elsőre a kellemes otthon érzete fogadja, ám alig tölt el pár percet, és váratlan nyomasztó légkör telepszik a szobára és rá. Mintha valami nem evilági, ártó szándékú energia lengné be a házat. Elsőre talán nem lát semmi szokatlant, de ha figyelmesebben körülnéz felfedezhet egy bontatlan csomagot a dohányzó asztal sarkán. A rendetlen, hanyag kézírás ellenére is kivehető, hogy a küldemény Ionak szól, ám a feladó rész kitöltetlen maradt. Atanas fejében számos dolog és megannyi kérdés átfuthat a barnás színű csomagolással szemezve, egy dologban biztos lehet: a nyomasztó érzés a dobozhoz köthető. A férfi felismerheti, hogy akkor kerül közelebb a kérdések megválaszolásához, ha kibontja a barátnőjének címzett csomagot. Amennyiben megteszi több dolgot talál. Egy térképet, mely sárkányföldet ábrázolja, egy emberinek látszó koponyát és egy marék rúnát, amire ősi sárkánynyelvhez hasonló jeleket véstek.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2019. feb. 27. 22:56 
Fekete sárkány

* Ahogy telnek a percek a ház előtt álldogálva elfog az aggodalom Io-ért. Valami nem stimmel ebben biztos vagyok. Ha olyan fontos a dolog mint amilyen fontosnak írta akkor itt kellene lennie most, hogy elmagyarázza a szituációt. Közben az eső is elkezd esni. * ~ remek, már csak ez hiányzott... a legkevésbé sincs kedvem teljesen elázni. Talán Io elnézi nekem, ha betörök hozzá, bár ott az az üres ház is. Eléggé elhagyatottnak tűnik... ~ * gondolom magamban végig a lehetőségeimet. Nem igazán tudva mit kezdjek a helyzettel, hiszen akármelyiket is teszem magánlak sértés a legkevesebb amit teszek. Ám végül úgy döntök, hogy talán Io lakásában többet tudhatok meg arról merre lehet vagy mi történhetett vele. Így a kabátom zsebéből előveszek egy tolvajkulcsot és körülnézek, majd Nerora nézek. * - Figyeld az utcát ha valaki közeledik vagy figyel jelezd kérlek * Szólok neki, majd amikor elfoglalja helyét, én féltérdre ereszkedem és a tolvajkulcs segítségével elkezdem feltörni Io ajtaját. További percek telnek el, az eső zajától nehezebben hallom meg azt, hogy hol van az a pont ahol a zár forgathatóvá válik, de nagy nehezen sikerül feltörnöm. Bár azt hiszem a zár szerkezet tönkrement közben, szóval mondhatjuk azt, hogy felfeszítettem. Nem ez életem legjobb munkája, de nem volt most túl sok időm arra, hogy szépen csináljam meg. Füttyentek egyet Neronak, majd belépünk a házba. Elsőre minden normálisnak tűnik. Minden szép rendezett ahogy az tőle megszokott, de mégis valami nem stimmel. Még nem tudom mi, de valami nem stimmel. Így hát elindulok a Nappali felé, majd onnan a hálóba, Io ebben a két szobában szokta tartani a fontosabb cuccait. Legalábbis nekem ezt mondta. Hátha az egyikben találok valami nyomot ami alapján elindulhatok. *

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2019. feb. 14. 17:16 

A férfi miként megkapja Io sürgős és zaklatott üzenetét a lány lakása elé érkezik. Az idő nem kegyes hozzá, hűvös, csípős szél fúj keresztül a városnegyeden, s ha az égre tekint észreveheti, hogy bármelyik pillanatban nyakába szakadhat az ég. Ernyője pedig nincsen. Telnek a percek, de Io nem kerül elő. Vajon hol lehet a sárkánylány? Baja eshetett? Tűnődik magában Atanas, remélve, hogy Io-t csak valami jelentéktelen apróság hátráltatja és nem valami komoly, életveszélyes ok tartja távol a találkozótól. Az eső előbb apró szemekben kezd aláesni az égből, az első cseppek a sárkányférfi homlokán landolnak, majd egyre nagyobb szemek zuhannak a földre. Ha nem akar bőrig elázni, jobban teszi ha sürgősen keres magának valami száraz menedéket. Ha körülnéz gyorsan felmérheti a lehetőséget. Vagy a kétes küllemű házikó nyitott ablakán mászik be, ami Io telkének szomszédságában áll, vagy pedig Io házában keres gyors menedéket a közelgő vihar elől. Ha utóbbit választja úgy kénytelen lesz felfeszíteni a sárkánylak ajtajának zárját. A döntés rajta áll.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. nov. 23. 0:46 
Fekete sárkány

* Épp egy küldetésen vagyok Oroszországban amikor megérkezik Io üzenete, hogy menjek át hozzá. Ám szerencsére már csak a levágott fejet kell odaadnom a megbízónak és felmarkolnom a pénzt. Miután megkaptam a pénzem a tőröket a tartójukba süllyesztem melyek az átvágás ellen segítenek. Nyújtsd a kezed és ajánld fel barátságodat, de a másik kezedben mindig legyen egy fegyver. Munkában ezt az elvet vallom. Mikor kilépek füttyentek egyet Nero-nak a farkasomnak majd miután átalakulok sárkányformámban felkapom és elindulok vele együtt Io lakására. Az sms után nagyjából 1,5 órával kissé fáradtan de megérkezem Io lakása elé. Nero-t az ajtó elé parancsolom én pedig bekopogok, mivel még nem kaptam kulcsot hozzá. *

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. nov. 16. 8:50 

Sandro Black eltávozik az élők sorából, de utolsó lélegzetvétele előtt még átadja titkait Io-nak, a Sárkányakadémia egyik legtehetségesebb oktatójának, akitől Sárkányföld megmentését reméli. Igen, a sárkányok lakta vidéket és a benne élőket óriási veszedelem fenyegeti, amiből még ugyan nem sok érzékelhető, de a sokat tapasztalt sárkányok a levegőben és bőrük alatt érzik a változás szelét. Valami határozottan közeleg. Nem tudnák megmondani, hogy ez a változás jó, vagy rossz, csupán azt, hogy hamarosan történni fog valami, ami megváltoztathatja és meg is változhatja egész életüket. Csak Io tudja, hogy ami feléjük tart, az a megtestesült gonosz és pusztulásukat okozhatja. Tudja azt is, egyedül kevés lesz megbirkózni a feladattal, de kivel oszthatná meg a rászabott küldetés terheit? Ha a tanári kar elé áll és elmondja, amit a megboldogult igazgatótól tud, nagy eséllyel bolondnak nézik. Lehet még az állásából is felfüggesztenék, ha hosszasan kitart meggyőződése mellett? Egy személy jut eszébe, akihez bizalommal fordulhat és tőle támogatást remélhet. Atanas. Gyors üzenetével magához hívja, hogy minél előbb beavathassa.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. nov. 16. 8:43 
Admin - A Harag fődémona

Faj: Démon
ET: viewtopic.php?f=248&t=2326
A kaland felvezetője lezárult.

Démon formám
Elias + Elias

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. nov. 5. 12:19 
Platina sárkány: Nyársárkány

ET: viewtopic.php?f=252&t=2246
Két hete és semmit nem tudtam erről egészen eddig? Meglehetősen jól eltitkolták a dolgot meg kell hagyni, nem is kicsit. De az tény, hogy szerencsére senki nem sérült még, ám a részleg odalett, ami viszont azért nem éppen jó. Ezek mellé egy diák sem lett túl kíváncsi és kezdett el nyomozgatni, márpedig igazán hajlamosak erre.
- Reméljük, hogy valóban tartják magukat a szövetség alól valami általuk kitalált mocskos kis trükkel. - felelek a kijelentésére. A friss élményekben hála nem igazán kedveltem meg őket és nem lepne meg, ha kihasználnák a helyzetet a saját javukra és az én káromra. MSZA viszont teljesen más, ott biztos vagyok benne, hogy segíteni fognak nekem és oda szívesebben is megyek.
Még pont mondana valamit, akkor megakad és lassan pillantok fel, majd hirtelen ugrok fel és sietek mellé.
- Most már jobb helyen vagy és ne aggódj, meg fogom oldani ezt a rejtélyt. - mondom neki, miután látom, hogy már nem lélegzik. A nagy Sandro elhagyta az élők sorát és egy komoly súlyt hagyott a vállamon. Előveszem a telefonom és felhívom a személyzet egyik tagját, aki rövidesen rohanva érkezik és látom rajta a szomorúságot, ahogy látja a volt igazgatót. Szó nélkül tesszük a dolgunkat és pár óra múlva már el is vitték a testet. Ekkor veszem ismét elő a telefont: Találkozzunk nálam, fontos. írok Atanas-nak egy gyors sms-t.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. okt. 16. 13:04 

A sárkány fáradtan dönti fejét bőrszéke támlájának, miközben egyre több információt ad át a sárkánynőnek. Egyre kevesebb az ereje, de még küzd.
-Két héttel ezelőtt történt. - tekintetét a mennyezet felé emeli és hosszasan egy nagyobb pókhálóval farkasszemez. Közepén egy fekete pók ül, nyolc szemével pislog vissza a férfira.
-Szerencsére gyorsan észrevették a takarítók, mielőtt átterjedt volna a kollégiumra. Bele sem merek gondolni, mi lett volna...- vesz egy mély lélegzetet és gondolataiba beleborzong. Perceken múlott a tragédia. A férfi elmondja, hogy bár minden sárkányélet megmenekült és az egészből a diákok nem vettek észre semmit. Talán egy enyhébb kis füstszag érződött még másnap a könyvtár olvasótermei környékén. Mégis a nemzedékek által gyűjtött ritka és felbecsülhetetlen iratanyagok a lángok pusztító martalékaivá váltak. Nincs mit tenni, hamuvá lett minden, mi most segítségül szolgálna.
-A démonok különös lények. Kiszámíthatatlanok, de a szövetségeik alól nem bújnak ki. - mondja biztatóan a lánynak, majd a könyvre tekint, amit percekkel ezelőtt adott át Io-nak. Figyelmébe ajánlja, hogy két szeme legyen rá, mert minden ami benne van hasznos, még ha elsőre talán nem is látszik annak. Tartsa mindig magánál. Az a kötet, az életét mentheti meg. A férfi lehunyja a szemét és mélyeket lélegez. Elfáradt. Még jó tanácsként végezetül annyit mond: Keressen egy megbízható társat, aki a segítségére lehet a küldetésében és .... - Sandro hirtelen elhallgat, mondatát nem fejezi be. A férfi eltávozik az élők közül...

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. okt. 12. 14:02 

- Az több évezred.... - szólalok meg, amikor a felvirágzást említi. Nagyon régi könyvekben lehet erről találni információkat és azok sem biztos, hogy pontosak lesznek, már ha el tudom olvasni és kibogarászni, hogy mit is jelentenek. Sejtettem, hogy nem lesz könnyű dolgom, de azért reméltem, hogy nem lesz ennyire szívás sem. Aztán még ki tudja, hogy mi lesz azután, hogy rálelek a megoldásra.
- Leégett?! Mikor? - teszem fel a kérdést nem kicsit meglepve. Ez így nem lesz jó, nagyon nem, főleg hogy ott akartam kezdeni, mert biztos voltam benne, hogy találok valamit. Aztán említ két lehetőséget, amiből az utóbbira elhúzóm a szám.
- MSZA-val nem lesz gond, nem egyszer mentem át tanítani, de a GSF... 1 órája annak, hogy démon majd megöletett, hogy elkapjon egy kimérát. De, ha nincs más, akkor elmegyek oda is. - azért nagyon reménykedem, hogy mégsem kell. Friss élményeim után, nem szívesen mennék közéjük, hogy olvasgassak a könyvtárban, még a végén ott fognak és sosem fogok tudni visszatérni. Valahogy nem lépne meg, ha ez megtörténne.
- Köszönöm. - szólalok meg, ahogy átveszem a jegyzeteit és gyorsan bele is nézek. Leírás a halálesetekről, a tűzről és a helyről, ahol járt. Nem sok, ám hasznos dolog, legalábbis még hasznos lehet. A köhögésre szívesen felpattantam volna, hogy segítsek neki, de van egy olyan érzésem, hogy nem szeretné ezt. Legalábbis én így vélem.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. okt. 8. 8:46 

Mióta Sandro a templomban járt, úgy érzi életereje rohamosan hagyja el. A látogatás óta mágikus ereje sem a régi. Megbízhatatlan, gyakorta cserben hagyja. Érzi, valami sötét, valami ősi átok telepedett az életére és lassan megfojtja őt, kioltja életét. Ezért jó tanáccsal és intelmekkel látja el kolléganőjét, belé veti minden bizadalmát. A lány kérdésére fejével igenlően biccent.
-Kevés a nyom. Épp csak néhány sorban kap említést az Átkozott, melyből kiderül, hogy Sárkányföld felvirágzása idejéig kell visszatérnünk az időben. - magyarázza Sandro, miközben bosszankodik. - ...de a szöveg hiányos, és a nyomozást az sem segíti, hogy a könyvtárunk ősi részlege nem régiben leégett. - mély sóhajt vesz és fejét a szék támlának dönti. Úgy érzi, minden ellenük van, mintha valaki fajuk és földjük pusztulását akarná. Io valószínűleg erről sem halhatott, a tűzesetet nagyon diszkréten kezelték. Ekkor szöget üt Sandro fejébe, hogy talán nem véletlen volt, hogy lángra kapott az a részleg, ami most előrébb vihetné az ügyüket. De nincs mit tenni, ami megtörtént megtörtént.
-Kevés az időnk, az Ön feladata lesz, hogy megoldja a rejtélyt. Talán a boszorkányok és a démonok könyvtáraiban több információ van. Néhány éve szövetségbe léptem a boszorkányföldi MSZA-val és a pokolbéli GSF-val. Hivatkozzon rám, kérje a segítségüket. Segíteni fognak Önnek. - magyarázza a férfi, majd a torkához kap és egy kisebb köhögőroham tör rá. Egy zsebkendőt helyez a szája elé.
-Van itt Önnek valami. A jegyzeteim. Mások számára ezek csupán üres lapok. Csak egy sárkány szemei képesek olvasni a rajta futó írást. - tolja a bőrkötéses naplót asztala túlsó felére, a lány elé.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. szept. 15. 17:34 

Ahogy beszélni kezd, látom rajta, hogy kezd nyugodni és kissé. Habár inkabb tartom valószínűnek, hogy inkabb megkönnyebbül, mert vegre elmomdja valakinek azt, ami mar egy jobb ideje aggasztja. Nem lehetett könnyű dolga azután, hogy rálelt a halott diákokra és utánna valahogy titokban tartani az egészet. De szépen lassan meg tudok minden fontosabb részletet. Azt, hogy mikor kezdődött ez, hogy mikor és hol találta meg a testeket. Leírta a romot is, ahol járt és figyelmeztet is egyben.
- Alaposan utánna fogok járni mielőtt belépek oda... Ám, ha a boszorkány mágiák is hatástalanok, akkor csak valami náluk hatalmasabb lehet az, ami ezt okozza. - válaszolok a kijelentésére és utána kicsit hangosan gondolkozom. Ezután átnyújt egy borítékot, amiben egy fénykép van rajta egy egészen egyértelmű üzenettel, amivel úgy néz ki mégsem tudott mit kezdeni. Egy régi és romos templom fala, amit már rendesen elkezdett enni az idő vas foga. Láthatóan jó pár száz, ha nem ezer éve áll már úgy. Bár inkább az utóbbi, ha Sandro sem ismerte fel és nem tudja, hogy mi.
- A felirat alapján.... Egy sír lehet, bár gondolom ez nem új információ. De.! - mélyedek bele jobban a képbe és merülök el a gonsolataimban. -Az Átkozott... Sárkány földön egy ilyen rom és ilyen üzenet... A régi könyveket megnézte, hogy van-e bennük említés erről az Átkozottról? Van egy olyan sejtésem, hogy nagyon sok köze van hozzánk és ezért sem mehettek sokra a varázslók sem. - folytattam a gondolatom és igyekszem minél több dolgot megtudni.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. szept. 14. 9:59 

Az igazgatót valami különös nyugalom szállja meg. A kezdeti pánikszerű félelem lassan elillan, mihelyst beszédbe kezd. Hatalmas kövekként gördülnek le vállairól a terhek, miként megosztja a lánnyal, amit eddig magában tartott.
-Minden a nyári szünettel kezdődött. - kezd bele a férfi, s elmondja hogy egy kisebb csoport diák felfedezett egy elhagyatott helyet. Féktelen bulizásuk eredményeként elszabadítottak valami ősit, valami végzeteset. Valami halálosat. Ez a kaland az életükbe került.
-Én jártam azon a helyen. - vallja be Sandro, és nem titkolja, jelenlegi állapota is annak a látogatásnak köszönhető. Átkozott lett, s bár ezer és ezer módját próbálta, hogy megszabadítsa magát a rontástól, minden próbálkozása fájdalmas kudarccal ért véget. Még a boszorkányok ősi tudása is hasztalan volt. Ez a sötét métely belülről rohasztja el, felemészti erejét és a halálba küldi. Sandro végül feladta és elfogadta, hogy ebből a helyzetből nincs kiút, és nem tudván mennyi idő maradt még hátra, figyelmét arra fordította, hogy nyomozásba kezdjen. Sajnos így sem jutott sokra, de amit megtudott, most kész volt megosztani Io-val.
-Itt egy nyom. Egy térkép van benne. Őrizze meg kisasszony, és csak akkor keresse fel a helyet, ha felkészült lesz, ha már tudja mivel áll szemben, máskülönben úgy végzi mint én. - csúsztatja a lány elé a viaszpecséttel ellátott borítékot, majd egy fotót, melyen a véres templomfali üzenet van: 150 éj és az Átkozott visszatér.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. szept. 13. 19:31 

- Ne aggódjon, nem fog semmi rosszat hátra hagyni. - válaszolok és érzem, hogy jobb ha ezt a témát nem borzolom tovább. Hosszú ideje él már és kicsit mindenki tudta, hogy előbb vagy utóbb el fog jönni ez a pillanat, mindössze reméltük, hogy messze van még. De tévedtünk és most hirtelen jött a tény, hogy Sandro Black, az erős sárkány így végzi. Sok tanuló nagyon felnézett rá és kisebb hősnek tartja, ha látnák most, vajon mit gondolnának? Kiábrándulnak vagy rájönnek, hogy eljött az ő idejének is a vége. Meg is értem, hogy miért nem mutatkozott az utóbbi pár hétben.
- Igen hallottam, de gondolom ez nem teljesen igaz. - válaszolok a kérdésére, ahogy egyre nő bennem egy rossz érzés. Közben látom, ahogy a karikás és beesett szemek ismét az ajtóra pillantanak. Fáradt és kicsit olyannak tűnik, aki már kissé szívesen látná a végét. Végül aztán jön az igazság,ami úgy csap arcon, akár Ythog tüze a barlangban, mindössze ez nagyobb sokkal jár. Nem élnek?! Meghaltak, de mitől?
- Mi történt? - kérdezek kapásból kissé felállva a fotelből, majd veszek egy mély levegőt és visszaülök. Semmi jó nem származik abból, ha elveszzem a fejem, így igyekszem nyugodtan gondolkozni.
- Komoly probléma lehet, ha ennyire titokban lett tartva és ha ennyire megviselte. - válaszolok végül sokkal nyugodtabb hangon és várom, hogy folytassa.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. szept. 13. 6:46 

Sandro elmereng gondolataiban. Hallja a lány kérdését, tisztán s érthetőn. Lassan ráemeli hatalmas, karikákkal csúfított szemeit, amiből mérhetetlen fáradtság sugárzik. Gondolkodik, hisz a választ ő sem tudja. Mennyi ideje is maradt még az élők soraiban?
-Évek már biztosan nem, jó ha pár hónap vagy hét, de lehet már csak órák. - hangzik eme bizonytalan válasz, mely mögött mégis felfedezni a bizonyosságot. Sandro nem akar úgy meghalni, hogy titkait magával vigye a sírba. Meg akar mindent osztani a nővel, kiben minden bizodalma. A férfi bólint, amint elhangzik a második kérdés. A veszedelem egész Sárkányföldet érinti, és ha nem fékezik meg, talán az egész világot is.
-Nem tudom észrevette-e, hogy az utóbbi időben több diákunk is kiiratkozott intézményünkből? - kérdezi, hátradőlve bőrfotelében, amolyan költői jelleggel. Hiszen a valóság ennél sokkal lehangolóbb.
-Az igazság az, hogy ezek a diákok rejtélyes módon eltávoztak nem csupán a iskolánkból, de az élők sorából is. - folytatja mély sóhajok közepette. Sandro igazgatóként, mindent megtett, hogy ez ne derüljön ki, hisz ez pánikot keltett és az Akadémiára is rossz fényt vetett volna. Saját maga járna a rejtély nyomába, de zsigereiben érzi, hogy már nem lesz elég ideje rá.
-Eddig 15 halálos áldozatról tudunk, és mind fél éven belül. - osztja meg ezt a sokkoló tényt kolléganőjével.

Profil E-mail küldése  
HozzászólásElküldve: 2018. szept. 12. 20:25 

Sandro legkevésbé sem emlékeztetett arra a sárkányra, akit megismertem benne. Erős, merész, nem ismer félelmet, most olyan, akár egy iszonyat gyönge ember. Bárány a farkasok közt, aki mindenhol a vesztét látja. Teljesen kifordult magából és ahogy követem őt és látom ősz haját, kezd kialakulni bennem egy elmélet, hogy miért is ilyen. Bár tény, hogy neki hála nem kell azzal a démonnal foglalkoznom, amiért azért hálás vagyok. Másfelől, amióta megjelent, egy kellemetlen érzés van bennem. Végül az aztán eljutunk a szobájába, de oda is kerülő úton. Majd ott majdnem lerántja a függönyt, miután kinézett és miután sokadszor nézett az ajtóra. Paranoiás, ez tisztán látszik rajta és ha ő ilyen, akkor itt gondok vannak.
Helyet foglalók és figyelem, ahogy szinte beleesik a saját székébe, mint aki el akar benne tűnni. Meglehetősen bizarr látvány, más, mint először. Akkor a tanári poszt miatt ültem le vele szemben. Akkor teljesen más volt maga a szoba is, több élet, több fény. Most meg? Félhomály és dohos, állott levegő súlyos szaga. Aztán jön a mondat, hogy én vagyok az utolsó reménye. Azért reméltem kissé, hogy ekkora baj nincs, mivel amikor ezt hallom, akkor utánna vérengzés jött eddig, mégha nem is az volt a cél.
- Mennyi? - kérdek vissza lágy és kedves hangon a kijelentésére, ami magyarázza az ősz haját, de a viselkedését nem igazán. - Egész Sárkányföld? - kérdem nem kicsit meglepve, mert látom rajta, hogy nagyon komoly baj közeleg. Ahogy azt is, hogy úgy véli, neki már nincs ereje azt megfékezni, valószínűleg ezért keresett meg engem.

Profil E-mail küldése  
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]